ATLAS LOGO
HASANKEYFE SADAKAT
Sadakat Çağrısı
Doğal Alanlar
Arkeolojik Alanlar
Haberler
News
Basından
Fotoğraf Galerisi
Sadakat Yolcuları
Ziyaretçi Defteri
Mesaj sayısı: 559


Ilısu Baraj göleti altında kalacak olan Batman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf’e dikkat çekmek üzere İstanbul’dan yola çıkan ‘Hasankeyf’e Sadakat Treni’ Batman Garı'na alkışlarla girdi.
Hasankeyf'e Sadakat Treni pazar günü saat 14:00'de Batman'a ulaştı. İstanbul, Ankara, İzmir gibi bir çok ilden toplanan tarih sever ve çevreci sivil toplum örgütleri Hasankeyf tarihini koruyacağına yemin ederek demir yolu ile kilometrelerce yol kat ederek 40 derece sıcaklık altında tarihin beşiğine ulaştılar.
Atlas Dergisi ve Doğa Derneği, geçtiğimiz cuma 'Sadakat Treni'ni kaldırdı; Haydarpaşa'dan Hasankeyf'e. İçinde bilim insanları+doğa tutkunları+oyuncu Pelin Batu+Mor ve Ötesi'nin solisti Harun Tekin=300'den fazla yolcu...
Batman'ın Hasankeyf ilçesine yapılması planlanan Ilısu Barajı'nın çevreye zarar vereceğini öne süren Atlas dergisi ile Doğa Derneği'nin, Hasankeyf yolculuğunda dün Ankara'ya varıldı.
Atlas Dergisi okurları ve Doğa Derneği üyelerinden oluşan yaklaşık 300 kişi, Ilısu Barajı suları altında kalacak Hasankeyf’e dikkati çekmek amacıyla 'Hasankeyf’e Sadakat Treni' ile Batman’a hareket etti.
Atlas dergisi okurları ve Doğa derneği üyelerinden oluşan yaklaşık 300 kişi, sular altında kalacak yöreye dikkati çekmek amacıyla Batman'a hareket etti.


© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.
Bu bir Doğan Burda Digital servisidir.
Imperia ile tasarlanmıştır.
reklam alani